Aby sa hlodavce mali ako v raji

Zaobstarať si chlpatého tvora však nie je len tak a je treba si to poriadne rozmyslieť. Aj malá myška má svoje potreby, ktoré rozhodne nesmieme zanedbať, jedine tak nám totiž bude robiť radosť. Ak budeme kupovať hlodavca deťom, musíme sa uistiť, že sú dostatočne pripravené sa o neho postarať. Často totiž povinnosťou našich ratolestí končí hrou a ostatné starosti zostávajú na dospelých, ktorí často nemajú dostatok času, a zvierací miláčik trpí.

Malí chlpatí kamaráti

Morča, škrečok či iný druh hlodavca sú skvelými kamarátmi a hodiť sa budú do rodín s deťmi. Je im úplne jedno, či bývate na vidieku v rodinnom domčeku alebo obývate mestský byt o neveľkéj rozlohe, uspokoja sa s dobre vybavenou klietkou. Veľkosť klietky by mala zodpovedať druhu a veľkosti hlodavca, ktorého chcete kupovať. Morča bude celkom iste potrebovať väčší priestor ako malinký škrečok, no škrečok je tvor živý a pre svoje "vyčíňanie" potrebuje tiež dostatok priestoru. Nevyhnutnou súčasťou každej klietky musí byť vhodný úkryt, kde sa zvieratko môže uchýliť do bezpečia a k odpočinku. Na tento účel poslúži pokojne úplne obyčajný kvetináč, ak im chceme dopriať pohodlie a luxus, nájdeme na trhu s chovateľskými potrebami veľký výber domčekov a klietok pre hlodavce. Nepreberné množstvo nájdeme práve aj v našom internetovom obchode Cotozere.sk.

Hlodavce potrebujú k životu tiež vhodnú podstielku. Vhodne zvolená podstielka zaistí zvieraťu všetok komfort, výživu a nám uľahčí upratovanie a hygienu. Nesmieme zabudnúť aj na nejakú tú zábavu. Napríklad škrečky sú tvory aktívne a veselé a vo svojom okolí uvítajú treba koliesko na behanie či inú preliezku.

Strava hlodavcov musí byť pestrá. Špeciálnym granulovaným krmivom zaistíme prísun všetkých potrebných živín. Občas ale svojim maznáčikom môžeme prilepšiť nejakým tým pamlskom v podobe jabĺčka, mrkvičky či zeleniny. Samozrejme nesmieme zabudnúť na prísun čerstvej vody.

Nezabúdajme, že hlodavce sú tvory nočné, a preto umiestnenie klietky dobre zvážme. Spolužitie s týmito miláčikmi je radosť, musíme im však dopriať dostatok priestoru na prejavenie ich prirodzenej povahy.

Klietka je pripravená na nasťahovanie, teraz už si len vybrať toho správneho hlodavca.