Antiparazitiká pre mačky a psy

Psík a mačička sú najčastejšie vlastneným domácim maznáčikom. Tieto zvieratká už niesú iba výsadou dediny a rodinných domčekov, stále častejšie robia spoločnosť aj ľuďom v bytoch a panelákových domoch. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka a mačička zase dokáže poriadne ukľudniť nervy a zabudnúť na starosti bežného života. Psíka alebo mačičku si zaobstarávajú rôzne skupiny ľudí. Či už ide o jednotlivca, rodiny s malými deťmi či starších ľudí, čo hľadajú roztomilú spoločnosť, je dôležité vedieť sa o tieto domáce zvieratká postarať.

Aby ich nič netrápilo

Okrem vhodného prostredia, pestrej stravy, prístupu k čerstvej vode a pohladenia, potrebujú chlpatí maznáčikovia ochrániť i pred najrôznejšími druhmi parazitov, tí totiž dokážu zvieratá pekne potrápiť. Za hlavné parazity, čo môžou byť nebezpečné i pre človeka považujeme hlavne kliešte, blchy, škrkavky, pásomnicu a mnoho ďalších nechcených tvorov, ktoré sú pre psy a mačky typické. Aj keď  je výskyt parazitov zakaždým veľmi nepríjemný, ochrana pred nimi nieje vôbec zložitá, začať však musíme včas. Koniec februára je najvyšší čas začať s antiparazitikami.

Antiparazitiká pre mačky a psy

Antiparazitiká pre psy aj mačky nájdeme v rôznych formách a vybrať teda môžeme taký spôsob ochrany, ktorý bude najviac vyhovovať nám a najmä naším chlpatým maznáčikom.

Obojok, ktorý ochráni a zároveň je veľmi pekný

Asi za najjednoduchšiu formu antiparazitnej ochrany pre mačky a psy by sa dal považovať obojok. Po zakúpení totiž nemusíme urobiť nič iné, ako ho zvieraťu nasadiť. Táto forma je vhodná ako pre psy, tak aj pre mačky. Obojok je odolný i voči nepriaznivým prírodným vplyvom a účinná látka sa uvoľňuje po dobu šiestich mesiacov.

Daľšia forma antiparazitík je sprej. Tento druh je však vhodný skôr k hubeniu už vyskytujúcich sa parazitov a nieje teda primárne určený ako preventívna ochrana. Pipety s insekticídnou látkou sú tiež výbornou prevenciou a ochranou proti nechceným škodcom. Tieto prípravky sú však často zamerané iba na niektoré škodce, ako napríklad blchy.

Okrem nežného pohladenia potrebujú naši chlpatí miláčikovia aj ochranu antiparazitikami. Nezabúdajte na to.