Čo robiť keď mačka neje?

Ak sa vaša mačka zrazu prestala zaujímať o jedlo, môže ísť o dočasný rozmar, ale aj o vážnejšie ťažkosti. Spozornite a vyskúšajte nasledujúce kroky.

Vyčistite jej misky

Mačky sú čistotné a to isté vyžadujú aj od okolia. Skúste jej vyčistiť misku, naliať čerstvú vodu a dať len trochu čerstvej kŕmnej dávky.

Zmeňte krmivo

Je známe, že mačky majú mlsný jazýček, a aj keď dlhú dobu milujú jeden konkrétny druh krmiva, môžu práve dostať chuť na iný. Skúste jej ponúknuť zmenu - inú príchuť alebo konzistenciu.

Kŕmte ju zvlášť

Ak chováte viac mačiek, je možné, že má mačka stres z konkurencie a jesť sa skrátka bojí, alebo sa jej ani nezvýši. Skúste jej kŕmenie presunúť do inej miestnosti, kam nebudú mať prístup ostatné mačky.

A čo ďalej?

Ak ani tieto kroky nepomohli a vaša mačička sa stále nechce dotknúť misky, navštívte radšej veterinára. Medzi najbežnejšie problémy, ktoré sa prejavujú okrem iného nechutenstvom, patria napríklad zápaly ďasien alebo nepriechodnosť čriev v dôsledku prehltnutých chlpov. Tiež môže ísť o začínajúcu horúčku alebo zápal, a preto sa oplatí neodkladať návštevu odborníka.