Druhy podstielok pre malé zvieratá

Zatiaľ čo mačky alebo fretky využívajú podstielku iba na chvíľu na vykonanie potreby v mačacích toaletách, morčatá, potkany, škrečky, králiky  apod. na podstielke strávia v podstate celý svoj život a sú s ňou stále v kontakte. Nie je divu, že prašnosťou a alergiami trpia v ďaleko širšej miere.

Správna podstielka musí poskytnúť komfort ako zvieraťu, tak človeku, ktorý sa o ne stará.

Podstielka musí dokonale absorbovať vlhkosť a pohlcovať pachy, neprášiť a nesmie poškodzovať zdravie zvieraťa ani zdravie rodiny chovateľa. Dôležitým aspektom je rovnako likvidácia použitej podstielky, čo si majitelia zvieratiek väčšinou uvedomia až vo chvíli, keď napr.: likvidujú hobliny a všetko je pod nánosom prachu…

Majitelia zvieratiek stále a veľmi často používajú drevené piliny, hobliny a dokonca piesok. Ich používanie je dané ľahkou dostupnosťou a minimálnou cenou. Ale kvalita týchto materiálov je veľmi nedostačujúca z dôvodu silnej kontaminácie plesňami, neschopnosťou viazať vlhkosť a zápach a sťaženou manipuláciou. Stále obľúbenejšia je granulovaná podstielka, ktorá dobre absorbuje vlhkosť a pohlcuje pachy, je však cenovo náročnejšia a nevýhodou niektorých, napr. drevených peletiek, je  ich veľká hmotnosť a spôsob likvidácie.  Na trhu je možné zohnať aj bentonitové alebo silikónové podstielky, ktoré ale môžu byť pre drobné zvieratá nebezpečné. Nie len, že sú tvrdé a vysušujú kožu na packách zvierat, ale pokiaľ spapajú niekoľko zrniek podstielky, ta im môže stvrdnúť v žalúdku alebo v črevách.

Máme pre vás riešenie

Buničinové granule Asan sú ideálnym riešením pre každého chovateľa, v prevedení Asan Cat pre mačky a fretky a Asan Pet pre hlodavce a zdrobnené králiky, ktorý sa naviac osvedčuje i v chove niektorých terárijných zvierat a exotického vtáctva. Podstielka Asan Pet Aloe je obohatená o extrakt Aloe Vera v bio kvalite pre zdravie a pohodu zvierat. Aktívne prírodné polysacharidy v Aloe Vera sú pre chovanie zvieraťa veľkým zdravotným benefitom. Pomáhajú preventívne proti výskytu parazitov, pri streptokokových a stafylokokových infekciách, majú antibakteriálne účinky, chránia pred hmyzom, znižujú podráždenie kože, hoja rany a škrabance. Asan Pet Silver s koloidným striebrom obmedzuje rast baktérií a plesní. Malým hlodavcom je na mieru prispôsobená veľkosť granúl podstielky Asan Petit. Jej kúpou získate ako podstielku s výnimočnými vlastnosťami, tak aj domček pre Vášho miláčika.

Podstielka Asan je pre zvieratá naviac veľmi príjemná, nemá žiadne ostré hroty ani hrany. Vďaka 430% absorpčnej schopnosti tekutín cítia zvieratá stále suchý povrch podstielky. Podstielka má rovnako vynikajúcu tepelne izolačnú vlastnosť.  Samozrejmosťou u tejto podstielky je maximálne pohlcovanie pachov.  Asan Pet je certifikovaný ako výrobok zdravotne neškodný, ktorý sa môže skladovať spoločne s potravinami a je bezpečný ako pre zvieratá, tak pre členov domácnosti, vrátane detí.

Ako podstielka  bez prachu, pridaných farbív a parfumov je vhodná i pre chovateľov alergikov a astmatikov. Podstielka je mimoriadne ľahká, takže manipuláciu s ňou hravo zvládnu i deti.

Ďalšou prednosťou je ľahká a rýchla likvidácia využitej podstielky spláchnutím do toalety alebo kompostovaním. Chovatelia isto ocenia, že spotreba podstielky je 5x nižšia než u minerálnych podstielok.

Zdroj: www.asan.cz